Наші дітки

Сайт-форум для щасливих батьківГоловна » Статті » Перший триместр (1-13 тижні)

9 тиждень вагітності
В організмі жінки тривають революційні перетворення. На дев'ятому тижні остаточно формується плацента, або дитяче місце. Це орган, який утворюється на час вагітності та забезпечує зв'язок плода з організмом матері. Через плаценту до плода надходять поживні речовини і кисень, виводяться продукти метаболізму. Плацента складається з декількох шарів. Формування плодової частини плаценти відбувається внаслідок тієї самої імплантації, про яку ми говорили на самому початку. 

До дев'ятого-десятого тижня вагітності плацента набуває форми диска. При цьому у нашого плоду формуються нирки, і вони через плаценту починають свою видільну функцію. А сечовиділення самої жінки посилюється й стає таким частим, що завдає постійні незручності. Плацента - це захисний бар'єр для малюка, його захисник від токсинів. Вона знешкоджує їх і допомагає далі розвиватися нашому немовляті. 

На дев'ятому тижні чітко визначається кора великих півкуль мозку, обсяг кісткового мозку досягає 16-ти мл, а в крові, вилочковій залозі і групових лімфатичних фолікулах з'являються перші лімфоцити - білі клітини крові, які відповідають за імунітет. 

Настрій матері як і раніше, ще дуже нестійкий. Саме час знову прийти до свого гінеколога, перевірити вагу, поговорити, здати необхідні аналізи. У цей період дуже важливі аналізи сечі. Наявність білка і лейкоцитів у сечі - явище нерідке, тому важливо не пропустити прихованого пієлонефриту. Та й артеріальний тиск непогано було б виміряти. У цей період, коли все ще тільки попереду, можуть потроху стихати явища токсикозу. Але пройдуть вони остаточно до 12-13 тижня, а поки що треба терпіти. Щоб уникнути набряків,необхідно робити ранкову зарядку і не пити багато рідини на ніч. 

Ви вже звикли до своєї вагітності, і тепер потрібно остаточно виробити свій режим дня і стереотипи поведінки. Негативні емоції нам абсолютно протипоказані. А щоб було більше позитивних - потрібно терміново підключати музику. Вагітній жінці дуже корисно слухати музику. Американські вчені встановили, що музика благотворно впливає на розвиток плоду і на нервову систему матері. Кажуть, що дитина дійсно чує її.
Категорія: Перший триместр (1-13 тижні) | Додав: Цитрина (10.02.2014)
Переглядів: 1310 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]