Наші дітки

Сайт-форум для щасливих батьківГоловна » Статті » Перший триместр (1-13 тижні)

10 тиждень вагітності
У жінки збільшується живіт. У звичні улюблені джинси влізти вже не можна, а спідниці вже не сходяться на талії. Доведеться міняти одяг. Та й на каблуках ходити чомусь стає важко. Крім того, весь час хочеться сісти, а ще краще - прилягти. Однак рухатися необхідно, і при цьому не забувати, що "дикі танці" протипоказані, як і будь-яка важка фізична робота, особливо пов'язана з підняттям важких речей. Якщо Вам хочеться співати - співайте, малювати - малюйте, погуляти на свіжому повітрі - ідіть, не замислюючись. Щоденна прогулянка повинна тепер стати такою ж необхідністю, як і чищення зубів. 

В організмі малюка центральним стає імунний орган - тимус. У ньому продовжується кровотворення, синтезовані клітини - тімоціти - починають розноситися по всьому маленькому організму. У цей період з'являються перші значні лімфатичні судини, спочатку - в області коріння легенів. А в кровоносних судинах незріла кров містить примітивний гемоглобін, який поступово замінюється на фетальний (попередній гемоглобіну дорослого). 

Гіпофіз - дуже важлива багатофункціональна ендокринна залоза - формується на десятому тижні. Гіпофіз буде відповідати за створення дуже багатьох важливих гормонів у майбутньому. А на десятому тижні гіпофіз вже виробляє перші гормони. Ось так! А в крихітному шлунку ембріона формуються залози, відповідальні за травлення. 

Довжина і вага ембріону. Довжина від тімені до крижів складає приблизно 31-42 мм. Вага - близько 5 г.

Категорія: Перший триместр (1-13 тижні) | Додав: Цитрина (10.02.2014)
Переглядів: 749 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]