Наші дітки

Сайт-форум для щасливих батьківГоловна » Статті » Перший триместр (1-13 тижні)

7 тиждень вагітності
Жінка

Якщо майбутня мама випадково помітила, що ареоли молочних залоз потемніли (ареолами називають зони навколо сосків, які пігментуються) - не дивно. Це звичайне явище при вагітності.

Вагітна жінка вже 2 -3 тижні очікує настання менструальної кровотечі. Якщо у неї і раніше неодноразово бували такі затримки, і в цей момент вона не відчуває вищеописаних ознак вагітності – все одно варто продовжити виконувати рекомендації першого тижня вагітності, оскільки гірше від цього нікому не буде.

Якщо ж перераховані відчуття жінка не переживає -  треба звернутися у свою жіночу консультацію (якщо цього ще не зроблено).

Не варто забувати і про експрес-тести для діагностики вагітності.

Майбутня дитина

Маля підросло - зараз його довжина становить 7 - 9 мм.

Є успіхи в розвитку стравоходу й трахеї, передньої стінки живота. Тільки починається формування тонкої кишки й грудини. Інтенсивно розвивається головний мозок. В ембріона можна чітко розрізнити головний і тазовий кінці.

На цьому тижні є і "втрати" - зникає права пупкова вена. Залишається одна тільки ліва. Відразу хочемо заспокоїти - це абсолютно нормальне явище і тривоги воно викликати не повинно.

Маля усе ще нагадує більше космічного прибульця, ніж людину. Однак це явище тимчасове. І нехай маму не лякає "хвіст" ембріона. Навряд чи існує людина, у якої свого часу не було такого ж хвоста. На 10- й тиждень "хвіст" зникає.


(За матеріалами книги Коваленка А. В. Ежедневник будущей матери)

Категорія: Перший триместр (1-13 тижні) | Додав: Цитрина (04.01.2009)
Переглядів: 6877 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]