Наші дітки

Сайт-форум для щасливих батьківГоловна » Статті » Перший триместр (1-13 тижні)

6 тиждень вагітності
Жінка

Якщо вже без "принад" раннього токсикозу обійтися не вийшло, то цього тижня нудота може посилитися. У деяких жінок з'являється несприйняття окремих запахів, посилене слиновиділення. До відчуття "важкості" у молочних залозах можуть додатися періодичні поколювання.

Як уже згадувалося, причиною цьому є гормональні зміни в організмі вагітної жінки. Вони спрямовані на забезпечення найкращих умов для розвитку малятка. І те, що організм майбутньої мами саме так реагує на мінливий гормональний фон - це, так би мовити, "втрати виробництва".

Тільки в жодному разі не варто займатися самолікуванням. Краще спочатку звернутися до фахівця. Гарний лікар завжди постарається знайти оптимальний спосіб вирішення проблеми (з огляду на інтереси майбутнього малятка).

Майбутня дитина

Цього тижня в організмі малятка відбулося багато великих змін! Але, безумовно, найголовніших новин дві.

Перша - його серце б'ється! При використанні гарного ультразвукового сканера можна вловити скорочення малюсінького серденька, що знаходиться в тілі, довжиною всього 4 - 6 міліметрів!

Друга - відбулося повне закриття нервової трубки. Не малу роль у цьому зіграла прийнята вагітною жінкою фолієва кислота (у складі мультивітамінів або окремо).

Крім того, з'являються зачатки ручок і ніжок, починається формування окремих частин внутрішнього вуха та гортані. Інтенсивно розвивається плацента (дитяче місце) - спеціальний орган, що надалі буде відповідати за дихання, харчування, захист плода, а також - за вироблення гормонів.

(За матеріалами книги Коваленка А. В. Ежедневник будущей матери)

Категорія: Перший триместр (1-13 тижні) | Додав: Цитрина (04.01.2009)
Переглядів: 8023 | Рейтинг: 4.8/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]