Наші дітки

Сайт-форум для щасливих батьківГоловна » Статті » Перший триместр (1-13 тижні)

5 тиждень вагітності
Жінка

До тих змін самопочуття, які з'явилися минулого тижня, можуть додатися нові: головні болі, частіше сечовипускання, сонливість, зниження апетиту, нудота і навіть блювота. Вагітна жінка може виявити в себе непереборну тягу до соління і маринадів. Всі ці явища - ознаки раннього токсикозу вагітності. А їхня причина - гормональна перебудова в організмі майбутньої мами.

Треба відмітити, що багато вагітних жінок можуть не мати жодної з вищевказаних ознак. Вони спокійно пройдуть цей період без нудоти та блювоти, яка у народі вважається вірним признаком вагітності. Так що, якщо майбутня мама позбавлена цих "маленьких радостей", їй можна тільки позаздрити. А якщо ні, прийдеться триматися: полегшення наступить після 12 тижня.

Є жінки, які вважають ранній токсикоз звичайним явищем і не звертають на це уваги. Радимо вчинити так само, однак, якщо токсикоз приносить надто багато незручностей, варто звернутися до фахівця, але в жодному разі не вдаватися до самолікування.

Майбутня дитина


Цього тижня зародок зазнає значних змін. По-перше, змінюється його форма - тепер він уже не схожий на плоский диск, а більше нагадує симпатичний циліндрик. Зараз лікарі назвали б його ембріоном.

Протягом цього тижня в ембріона з'являються зачатки печінки й підшлункової залози. Починається закладення верхніх дихальних шляхів - гортані та трахеї, а також серця.

Відбувається часткове зімкнення (закриття) нервової трубки (поки що тільки в середніх її відділах). Нервова трубка - це праобраз центральної нервової системи, тому її своєчасне закриття є подією дуже важливою. Чималу роль у цьому відіграє прийнята майбутньою мамою фолієва кислота (у складі мультівітамінів або окремо).

І ще одна примітна подія: цього тижня в ембріона з'являються гонобласти - попередники його (або її) сперматозоїдів або яйцеклітин. Інакше кажучи, маля вже несе в собі праобрази своїх же майбутніх онуків і онучок! Дивовижно, чи не правда?


(За матеріалами книги Коваленка А. В. Ежедневник будущей матери)


Категорія: Перший триместр (1-13 тижні) | Додав: Цитрина (04.01.2009)
Переглядів: 8041 | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]