Наші дітки

Сайт-форум для щасливих батьківГоловна » Статті » Перший триместр (1-13 тижні)

4 тиждень вагітності
Жінка

Якщо з'явилися незрозуміла дратівливість, підвищена стомлюваність, набрякання молочних залоз або незвична чутливість сосків - значить, жовте тіло у яєчнику працює, не покладаючи рук. Однак, треба відмітити, що подібні зміни в самопочутті можуть з'явитися й незадовго до чергової менструації. То вагітність це чи ні? На щастя, відповісти на це питання тепер є спосіб.

На цьому тижні в організмі жінки з'являється новий гормон - хоріонічний гонадотропін. Виявити його в сечі допомагають спеціальні тест-системи, які продаються в аптечних магазинах без рецептів. Провести в домашніх умовах такий тест неважко: достатньо дотримуватись інструкцій, які додаються до тесту. І якщо тест виявився позитивним, то, швидше за все, жінка вагітна. Хоча варто відмітити, що проводити цей тест краще все-таки наступного тижня, коли рівень хоріонічного гонадотропіну стане вище.  

Нагадуєм, що перші 12 тижнів - найбільш відповідальний, критичний період у розвитку майбутньої дитини. Помилятися не можна: помилки дуже дорого коштують.

Майбутня дитина

Те, що відбувається на цьому тижні, є надзвичайно важливим для плоду.

У цей час активно розвиваються так звані позазародкові органи. Їх три - хоріон, амніон і жовтковий мішок. Напевно, ці назви мало про що говорять неспеціалістам, але без цих "скромних", невідомих широкому колу людей органів неможливий подальший розвиток маляти. Ось чому Природа відвела цілий тиждень на їх екстрене "складання", знизивши при цьому темпи розвитку клітин самого зародка.

Якщо говорити дуже коротко про завдання, які виконуються позазародковими органами, то це - забезпечення живлення, дихання, біохімічної підтримки і всестороннього захисту малюка. Хоріон згодом перетворюється на плаценту, а амніон - в плодовий міхур, про який ми розкажемо пізніше.

Над створенням цих органів батьківські гени працюють активніше, ніж материнські. Одвічне завдання чоловіка - забезпечити життя і захист тих, за кого він несе відповідальність, -  проявляється навіть на генетичному рівні (образно кажучи, сперматозоїд поводиться як справжній чоловік, хоча є тільки однією-єдіною клітиною чоловічого організму).

Що ж стосується самого малюка, то зараз він нагадує плоский диск, що складається з декількох шарів. Кожному з них призначено стати прабатьком різних органів і тканин.

На 15-ий день ембріон значно змінює свою форму: у нього з’являються опуклості, з яких потім будуть творитися ребра, мускули і кінцівки.

Далі – більше: появляється зародок підшлункової залози, під ротовою мембраною розвивається щитовидна залоза, і, нарешті, розправляється сама ротоглоткова мембрана, даруючи світу ротик, який буде довго захоплювати батьків і після народження.


(За матеріалами книги Коваленка А. В. Ежедневник будущей матери)

Категорія: Перший триместр (1-13 тижні) | Додав: Цитрина (04.01.2009)
Переглядів: 10719 | Рейтинг: 4.8/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]