Наші дітки

Сайт-форум для щасливих батьківГоловна » Статті » Перший триместр (1-13 тижні)

3 тиждень вагітності

Жінка

Зараз вирішується найголовніше питання - бути чи не бути?

Овуляція відбулася, і яйцеклітина в матковій трубі готова до запліднення. Саме час для зустрічі із заповзятливими сперматозоїдами! Якщо «побачення» пройшло вдало, жінка може привітати себе з вагітністю.

Наприкінці цього тижня відбудеться імплантація плодового яйця в стінку матки. У деяких жінок це супроводжується мікрокровотечею, що не становить, втім найменшої значимої проблеми. Починають з'являтися перші зміни в імунній системі майбутньої мами - виробляється Ранній Фактор Вагітності (англійською - EPF). Ця речовина допомагає плодовому яйцю "обдурити" організм жінки (справа в тому, що половина генів майбутньої дитини має батьківське походження, а, значить, білки плоду є чужорідними для жіночого організму). Для попередження конфлікту між імунними клітинами мами й плоду і потрібний EPF.

Майбутня дитина

Яйцеклітина і сперматозоїд зустрілися в матковій трубі. У результаті їхнього злиття утворилася зигота - перша і найголовніша клітина майбутньої дитини. Всі наступні 100 000 000 000 000 клітин його організму є дочками зиготи! Вона починає ділитися, одночасно просуваючись по матковій трубі в напрямку матки. Через три доби після запліднення зародок складається з 32 клітин і за формою схожий на ягоду шовковиці. До кінця цього тижня число клітин зросте до 250, форма буде нагадувати порожню кульку з діаметром 0,1 - 0,2 мм. Тепер вчені назвали б майбутнього малюка бластоцистою.

Вона руйнує маленькі ділянки слизистої оболонки та інших тканин матки, ніби "риючи" для себе невелику "нірку", після чого затишно в ній влаштовується.

До речі, при цьому в навколо "нірки" виникають мікроскопічні крововиливи, про які йшлося трохи раніше. Якщо імплантація пройшла успішно, то розвиток зародка піднімається на новий рівень - тепер його "живлення" забезпечуватимуть органи і системи мами, а не скромні запаси живильних речовин, зроблені яйцеклітиною.

У період від запліднення до імплантації різні ушкоджувальні дії можуть зруйнувати або все, або нічого. У першому випадку зародок гине, в другому - мобілізує внутрішні резерви для виправлення пошкоджень (якщо надалі не буде неприємних сюрпризів, то від них не залишиться навіть сліду).(За матеріалами книги Коваленка А. В. Ежедневник будущей матери)

Категорія: Перший триместр (1-13 тижні) | Додав: Цитрина (22.09.2008)
Переглядів: 3663 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]