Наші дітки

Сайт-форум для щасливих батьківГоловна » Статті » Перший триместр (1-13 тижні)

2 тиждень вагітності
Жінка

Серед тисяч яйцеклітин вже можна виділити "лідера". Це найчастіше одна-єдина яйцеклітина, що розташована в особливому, заповненому рідиною пухирці. До кінця цього тижня пухирець (його називають граафовим) збільшиться настільки, що буде виступати над поверхнею яєчника. Все це - підготовка до овуляції (так називається процес розриву граафового пухирця і вихід яйцеклітини в черевну порожнину). Після цього яйцеклітина зазвичай потрапляє в маткову трубу, де і стає можливою її зустріч зі сперматозоїдом.

А на місці колишнього граафового пухирця з'являється спеціальне утворення - жовте тіло. Радимо запам'ятати цю назву. Жовте тіло необхідне для гормональної підтримки вагітності, тому роль його надзвичайно важлива. І воно ж є винуватцем раннього токсикозу вагітності, який у жінок зустрічається доволі часто.

Швидше за все, овуляція відбудеться наступного тижня (менш ймовірно, що в самому кінці цього).

Деякі жінки відчувають овуляцію (частіше - у вигляді одностороннього болю в животі). Крім того, дізнатися про це можна, вимірюючи базальну температуру (тобто в прямій кишці). Проте у більшості випадків цього не потрібно: досить знати, що кінець 2-ого - початок 3-ого тижня, відраховуючи від першого дня останньої менструації, - це і є найбільш підходящий для зачаття період.

У зв'язку з цим потрібно уточнити деякі моменти:

Бажано зробити 2-3-денну перерву в статевому житті перед цим періодом: це дозволить чоловікові "назбирати" достатню кількість сперматозоїдів. Хоча, як свідчить дійсність, це зовсім не обов'язково.

Перед статевим актом, "спрямованим" на зачаття, небажаний активний туалет жіночих статевих органів із використанням засобів, які можуть змінювати кислотність піхви. Особливо це стосується спринцювання. Цілком достатньо звичайних гігієнічних процедур. Результати досліджень показують, що сперматозоїди дуже чутливі до хімічного складу середовища, в яке попадають: навіть звичайна слина діє на них згубно.

Цей тиждень - вдалий час для візиту до лікаря-генетика (якщо цього не зроблено раніше). Ретельний аналіз спадковості і сімейного анамнезу допоможе скласти прогноз для плоду й виробити план своєчасної діагностики можливих проблем його розвитку.


(За матеріалами книги Коваленка А. В. Ежедневник будущей матери)


Категорія: Перший триместр (1-13 тижні) | Додав: Цитрина (27.08.2008)
Переглядів: 7148 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]