Наші дітки

Сайт-форум для щасливих батьківГоловна » Статті » Перший триместр (1-13 тижні)

У категорії матеріалів: 13
Показано матеріалів: 1-10
Сторінки: 1 2 »

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарях · Переглядах
Жінка

Отже, перший тиждень... Звичайно, це ще не вагітність: чергова менструальна кровотеча. Проте, хоче жінка цього чи ні, її організм почав готуватися до можливого материнства. Уже зараз центральна нервова система активно перебудовує гормональний фон. Мета перебудови - поступово підготувати одну з 300 тисяч (!) жіночих яйцеклітин до запліднення. На це йде в середньому біля двох тижнів.
Додано Цитрина Дата 26.08.2008 о 19:39 Переглядів 6521 Коментарів 2
Жінка

Серед тисяч яйцеклітин вже можна виділити "лідера". Це найчастіше одна-єдина яйцеклітина, що розташована в особливому, заповненому рідиною пухирці. До кінця цього тижня пухирець (його називають граафовим) збільшиться настільки, що буде виступати над поверхнею яєчника. Все це - підготовка до овуляції (так називається процес розриву граафового пухирця і вихід яйцеклітини в черевну порожнину). Після цього яйцеклітина зазвичай потрапляє в маткову трубу, де і стає можливою її зустріч зі сперматозоїдом.
Додано Цитрина Дата 27.08.2008 о 13:28 Переглядів 7334 Коментарів 0

Жінка

Зараз вирішується найголовніше питання - бути чи не бути?

Овуляція відбулася, і яйцеклітина в матковій трубі готова до запліднення. Саме час для зустрічі із заповзятливими сперматозоїдами! Якщо «побачення» пройшло вдало, жінка може привітати себе з вагітністю.

Додано Цитрина Дата 22.09.2008 о 22:11 Переглядів 3851 Коментарів 0
Жінка

Якщо з'явилися незрозуміла дратівливість, підвищена стомлюваність, набрякання молочних залоз або незвична чутливість сосків - значить, жовте тіло у яєчнику працює, не покладаючи рук. Однак, треба відмітити, що подібні зміни в самопочутті можуть з'явитися й незадовго до чергової менструації. То вагітність це чи ні? На щастя, відповісти на це питання тепер є спосіб.

Додано Цитрина Дата 04.01.2009 о 15:37 Переглядів 10994 Коментарів 0
Жінка

До тих змін самопочуття, які з'явилися минулого тижня, можуть додатися нові: головні болі, частіше сечовипускання, сонливість, зниження апетиту, нудота і навіть блювота. Вагітна жінка може виявити в себе непереборну тягу до соління і маринадів. Всі ці явища - ознаки раннього токсикозу вагітності. А їхня причина - гормональна перебудова в організмі майбутньої мами.

Додано Цитрина Дата 04.01.2009 о 16:09 Переглядів 8407 Коментарів 0
Жінка

Якщо вже без "принад" раннього токсикозу обійтися не вийшло, то цього тижня нудота може посилитися. У деяких жінок з'являється несприйняття окремих запахів, посилене слиновиділення. До відчуття "важкості" у молочних залозах можуть додатися періодичні поколювання.

Додано Цитрина Дата 04.01.2009 о 16:24 Переглядів 8232 Коментарів 0
Жінка

Якщо майбутня мама випадково помітила, що ареоли молочних залоз потемніли (ареолами називають зони навколо сосків, які пігментуються) - не дивно. Це звичайне явище при вагітності.

Вагітна жінка вже 2 -3 тижні очікує настання менструальної кровотечі. Якщо у неї і раніше неодноразово бували такі затримки, і в цей момент вона не відчуває вищеописаних ознак вагітності – все одно варто продовжити виконувати рекомендації першого тижня вагітності, оскільки гірше від цього нікому не буде.

Додано Цитрина Дата 04.01.2009 о 16:36 Переглядів 7104 Коментарів 0
Жінка

Отже, майбутня мама вже майже місяць марно чекає чергової менструації. Якщо вона ще не зверталася до лікаря - якраз час зробити це зараз.

Радимо звернутися в свою жіночу консультацію і відвідати генетика (якщо у нього ще не були). При перших відвідинах гінеколога буде складений індивідуальний план спостереження вагітності. Він включатиме лабораторне обстеження:

Додано Цитрина Дата 04.01.2009 о 16:49 Переглядів 4795 Коментарів 0

В організмі жінки тривають революційні перетворення. На дев'ятому тижні остаточно формується плацента, або дитяче місце. Це орган, який утворюється на час вагітності та забезпечує зв'язок плода з організмом матері. Через плаценту до плода надходять поживні речовини і кисень, виводяться продукти метаболізму. Плацента складається з декількох шарів. Формування плодової частини плаценти відбувається внаслідок тієї самої імплантації, про яку ми говорили на самому початку. 
Додано Цитрина Дата 10.02.2014 о 20:43 Переглядів 1823 Коментарів 0
У жінки збільшується живіт. У звичні улюблені джинси влізти вже не можна, а спідниці вже не сходяться на талії. Доведеться міняти одяг. Та й на каблуках ходити чомусь стає важко. Крім того, весь час хочеться сісти, а ще краще - прилягти. Однак рухатися необхідно, і при цьому не забувати, що "дикі танці" протипоказані, як і будь-яка важка фізична робота, особливо пов'язана з підняттям важких речей. Якщо Вам хочеться співати - співайте, малювати - малюйте, погуляти на свіжому повітрі - ідіть, не замислюючись. Щоденна прогулянка повинна тепер стати такою ж необхідністю, як і чищення зубів. 


Додано Цитрина Дата 10.02.2014 о 20:50 Переглядів 950 Коментарів 0
1-10 11-13