Наші дітки

Сайт-форум для щасливих батьківВведення кисломолочних продуктів в раціон дитини

введення кисломолочних продуктів1. Сир. Починають вводити в раціон дитини в 8-9 місяців, починаючи з 0,5 чайної ложки, поступово збільшуючи до норми. До року ця норма становить 50 гр. Якщо малюк дуже любить сир і йому мало 50 гр, можна дати 100гр, але через день.  

Корисність сиру: Він багатий фосфором і кальцієм, які дуже потрібні для нормального росту зубів і кісток дитини. Крім цього, сир містить амінокислоти, які допомагають роботі печінки і нервової системи (метіонін, триптофан). З мінералів у ньому є фтор, калій, залізо, цинк і магній, а з вітаміном - вітаміни групи В.  

Шкідливість сиру: здавалося б, що її і немає. Насправді, через великий вміст в сирі мінеральних речовин, потрібно строго стежити за дозуванням сиру малюкам і не перевищувати її. Норма для будь-якої дитини - не більше 50г. При передозуванні білок створює велике навантаження на печінку, а мікроелементи - на нирки. І якщо постійно ви будете давати малюкові грам 100 сиру, то дуже скоро аналізи покажуть проблеми з нирками.  

2. Кефір. Деякі лікарі до цих пір призначають кефір чи не першою стравою прикорму, як це було 15-20 років тому, коли кефір призначали в 4 місяці. На жаль, це неправильно і дуже часто може обернутися проблемами зі здоров'ям у дитини. Раніше таке завзяття було продиктовано необхідністю мам скоріше вийти на роботу, відповідно і неможливістю годувати грудьми і як наслідок недостатнім отриманням мінеральних речовин дитиною. Зараз же більшість мам годує грудьми, та й суміші стали робити значно кращими. Кефір в раціон малюка найкраще вводити після року, на крайній випадок, не раніше 9 місяців, і все більше педіатрів зараз схиляються до цієї думки. Починати слід з чайної ложки, поступово доводячи кількість до 200 мл на день протягом 3 місяців.  

Корисність кефіру: кефір містить грибки і бактерії, які добре впливають на шлунково-кишковий тракт людини, допомагають боротися з патогенною мікрофлорою і регулювати стілець. В кефірі міститься багато вітамінів і амінокислот, а так же молочний білок, який засвоюється краще, ніж зі звичайного молока.  

Шкідливість кефіру: В кефірі велика кількість молочного білка, а це величезне навантаження на нирки і печінку дитини, а так само значний відсоток таких мінералів, як калій, магній, натрій і фосфор (знову ж навантаження на нирки). До того ж, в кефірі міститься казеїн, який складний для засвоєння організмом дитини.  

3. Молоко. Всі ми знаємо віршик з мультика «Пийте діти молоко - будете здорові». На ділі ж це зовсім не так. Дітям до року взагалі не варто давати незбиране молоко, яким би воно не було, навіть дитяче.  

Коров'яче молоко  
Не бажано вводити в раціон дитини до року (краще до 2-3 років).  
Через мізерність на вітаміни, мінерали та мікроелементи, а також з причини високої жирності дітям в ранньому віці не рекомендовано.  
Також якість магазинного молока досить низька. Не слід купувати молоко на стихійних ринках.  

Козяче молоко  
Не бажано вводити в раціон дитини до року  
Містить більшу кількість вітамінів і мікроелементів, ніж коров'яче.  
Висока концентрація мінеральних речовин, з якими важко впоратися організму маленької дитини. Лікарі радять розводити козяче молоко з водою (1 до 4), однак при цьому спостерігається втрата корисності .  

Шкідливість молока: коров'яче молоко відрізняється за своїм складом від грудного молока. У ньому в рази більше білка, натрію, кальцію, а вітамінів  і амінокислот набагато менше. При вживанні коров'ячого молока збільшується навантаження на нирки, підвищується ризик розвитку ожиріння. Крім того, в коров'ячому молоці в 2,5 рази більше білка казеїну, який зовсім не потрібний в таких кількостях дитині. Взагалі, коров'яче молоко дуже сильно відрізняється від грудного і організм дитини просто не пристосований для засвоєння цього продукту, у малюків навіть немає тих ферментів, які потрібні для перетравлення коров'ячого молока. Ще один мінус молока - висока алергенність. Багато мам знають, що є малюки, які навіть суміші на коров'ячому молоці не переносять. Є альтернатива - суміші на козячому молоці. Але і його не варто в чистому вигляді давати дітям до року. І на завершення - лактоза. З кожним роком народжується все більше діточок з лактазною недостатністю, які в перший рік свого життя не можуть взагалі засвоювати лактозу з молока, так як немає ферменту лактази. Часто ця проблема зникає з віком. Але поки вона є - молоко абсолютно протипоказано.  

Корисність молока: діткам до року ніякої користі в молоці немає. Краще, якщо ви почнете давати молочко дітворі ближче до 2 років і тоді вже малюк зможе отримати з цього продукту так потрібний йому кальцій і лактозу, яка допомагає цей кальцій засвоювати. У молоці містяться також солі фосфору, магнію, натрію, калію.  

4.Йогурт  
Готові йогурти, спеціально призначені для дітей, можна запропонувати дитині не раніше 10 місяців. Вони менш кислі, ніж кефір, але не менш корисні. Для однорічної дитини його норма не повинна перевищувати 100 мл на день. До 2-3 років можна збільшити порцію до 200 г в день.  

Отже, для дітей до року основними кисломолочними продуктами, дозволеними до застосування, є кефір і сирок. Норма кефіру - 150-200 г, сиру - 50г. Залиште знайомства з цільним молоком до 1,5-2 років. Після 1-1,5 можна дати спробувати малюкові сир. Але тільки не надто жирний і гострий. А взагалі - краще, що є для дитини - це мамине молочко. Воно і містить всі необхідні речовини, і засвоюється дитячим організмом дуже легко і добре .Загальна кількість молока і кисломолочних продуктів має становити 550-600 мл на добу з урахуванням приготування різних страв.

Додано Ласточка86 Дата 19.02.2019 о 01:02 Переглядів 2123 Коментарів 3

Коментарі: 0

Додайте свій коментар

Тільки зареєстровані користувачі можуть додавати коментарі
[ Реєстрація | Вхід ]