Наші дітки

Сайт-форум для щасливих батьківЯк підготувати дитину до дитячого садка?

Що потрібно знати, готуючись віддати дитину в дитячий сад?  

Перший етап - підготовчий  
Підготовчий етап починається приблизно за півроку до безпосереднього відвідування ДНЗ.  

1. Починаємо з дотримання дитсадівського режиму дня (навіть у вихідні).  

2. Включаємо в раціон харчування ті страви, які вживають в садку.  

3. Привчаємо:  

* Одягатися і роздягатися самостійно (з невеликою вашою допомогою, звичайно);  

* Просити про допомогу, якщо щось не виходить;  

* Їсти ложкою за столом, не грати з їжею;  

* Відучує від памперсів.  

4. У пісочниці вчимо основам спілкування, запрошуємо друзів дитини в гості і ходимо в гості самі.  

5. Під час прогулянки ходимо до довколишнього дитячого саду, спостерігаємо за дітьми та вихователями, коментуючи дитині, що відбувається на майданчику: «Вихователь грає з дітьми в якусь цікаву гру. Дивись, всі встали в коло ... А зараз дітлахи побудувалися парами і пішли на обід в свою групу. І ми з тобою підемо додому обідати. Тобі поки в садок не можна, а скоро і тобі можна буде ходити в нього ».  

6. Так як дитина не знає, що таке «садок» і як до нього потрібно ставитися, то завдання батьків - сформувати позитивне ставлення до ДНЗ. Також дитині цікаво, а як же там, всередині садочка? Адже якщо він буде знати, що його чекає в стінах цього закладу, то і адаптація пройде менш емоційно. Тому вдома, протягом усього підготовчого періоду граємо в «дитячий сад». Будуємо з будь-якого будівельного матеріалу «периметр» дитячого саду, в ньому «групу», «роздягальню», «спальню». Називаємо все це «дитячим садом». Вибираємо учасників-звіряток: «вихователька», «діти», фігурку самої дитини та ін. Тільки не вибираємо на роль виховательки фігурки агресивних тварин. У грі дотримуємося режимні моменти сьогодення садка. Вранці іграшкові тварини приводять в дитячий садок своїх дитинчат, їх зустрічає вихователька. Вони вмиваються, їдять, грають, вирішують різні конфліктні моменти, займаються, гуляють, сплять і т.д., ввечері всіх звірят забирають додому.  

7. Ще одна дуже корисна гра - «хованки», в неї варто грати всією сім'єю. У перший час відвідування дитячого садка дитина боїться «пропажі» мами, коли вона йде з поля його зору, а гра створює посил, якщо людина пішла, то він обов'язково повернеться.  

8. Щоб дитина краще засинав в садку в обід, заздалегідь разом з дитиною купуємо дві гарні нічні піжами. Один комплект використовуватиметься під час сну будинку, а другий у садку.  

Що не можна робити ні в якому разі - так це лякати дитини дитячим садом і вихователями: «Ось підеш в садок, там вже тебе виховають».  

Якщо у вас не було достатньо часу для здійснення підготовчого періоду, то всі перераховані вище методи здійснюємо на другому етапі адаптації.  

Другий етап - безпосередньо адаптація  
1. Йдемо в садок! Щоранку бажано щоб дитину будила іграшка, яку озвучує мама. Нехай іграшка «забажає» дитині: «Доброго ранку!», Розповість, як вона спала і що їй снилося. Нехай навіть дитина весь цей час лежатиме з закритими очима. Іграшка «скаже», що сьогодні буде цікавий і чудовий день. Можна і далі продовжувати діалог від імені іграшки, тоді діти і одягаються охочіше, і вередують менше.  

2.Перші 2-3 дні наводимо дитину тільки на прогулянку зі своєю групою, а це приблизно на 2 години. За цей час він встигне познайомитися з вихователями та дітьми. Якщо є можливість, то і в вечірній прогулянці бажано теж взяти участь. Дитина повинна бачити, що за всіма дітьми ввечері приходять батьки і вони разом йдуть додому. Звертаємо увагу на те, як радіють мами і тата зустрічі зі своїми дітьми і як радіють дітлахи цій зустрічі. Увечері прогулюємося до найближчого садочка і показуємо, що на ніч він закрився, всі люди, які там працюють, пішли додому, і дітлахи зараз теж вдома зі своїми улюбленими батьками, а завтра вранці садок знову відкриє свої двері.  

3. В наступні дні першого тижня час перебування поступово збільшуємо (покрокову схему вам пояснять фахівці садка), але на денний сон залишати дитину не рекомендується.  

4. На другому тижні в перший день теж ще не укладаємо спати. А ось наступного дня забираємо малюка відразу після сну. На третій день забираємо вже після 16 годин.  

5. Вранці до групи наводимо дитини в числі перших, спокійно і довірчо розмовляємо з вихователем. Дитина, бачачи контакт між батьками та вихователями, легше залишиться в садку.  

6. Раздевание не затягувати. Перевагу віддаємо тому одязі, яку зручно одягати і знімати. Прощаючись із малюком, говоримо, коли за ним повернемося: «Я повернуся, коли ця стрілка зупиниться тут. За цей час ти встигнеш поїсти і погуляти ». Обов'язково стримуємо свою обіцянку. Також можна сказати: «Марина Іванівна обов'язково погодує тебе, укладе спати, погуляє і пограє з тобою та іншими хлопцями, їй можна довіряти». Повторюємо це якийсь час кожен день. Потім швидко, але без поспіху, впевнено і спокійно йдемо, передавши дитину вихователю.  

7. Якщо малюк з працею розлучається з мамою, то краще, якщо перший час в дитячий сад приводити стануть тато, бабуся чи няня. З собою з дому можна взяти іграшку, яка також буде «ходити» в дитячий сад, і знайомитися з дитсадівськими іграшками. Маленьким діткам добре в шафці мати сімейний альбом з фотографіями батьків. У цьому випадку малюк в будь-який момент зможе побачити своїх близьких і вже не так тужити далеко від дому. Дітворі постарше даємо з собою ключ, нібито від квартири, де живе вся сім'я, і тепер він єдиний, хто може відкрити і закрити ці двері. Для дитини це гарантія, що його тепер точно заберуть з садка.  

8. Увечері приходимо за дитиною в гарному настрої, з посмішкою, не виявляємо стурбованість, і не з'ясовуємо, чи багато він плакав (це краще з'ясувати у вихователя і не в присутності дитини). Одягаючи говоримо, що дуже скучили за своїм малюкові і весь час про нього згадували. Хвалимо, за те, що провів час з хлопцями в дитячому саду, цікавимося, що встиг зробити: «Мені так подобається, коли у тебе гарний настрій, і ти посміхаєшся. Я тоді радію за тебе ». Якщо є якісь продукти творчої діяльності дитини (малюнки, вироби) і їх можна взяти додому, то обов'язково візьміть, повісьте на стіну і оновлюйте колекцію. Так дитина буде відчувати, що він теж виконує якесь важливо справа, як мама і тато на роботі.  

9. Увечері і в вихідні приділяємо дитині більше уваги, граємо в спільні ігри, малюємо, читаємо, гуляємо. Чи не кричимо, що не лаємося, мінімізуємо перегляд телевізора, а краще зовсім виключаємо. Загалом, створюємо дбайливу обстановку для нервової системи малюка. У присутності дитини розповідаємо знайомим з гордістю про те, який він дорослий, т.к. вже ходить в садок. Негативно ж можуть вплинути на адаптацію невтішні розмови про вихователів, дітях групи в присутність дитини. Потрібно зауважити, що адаптація у багатьох дітей проходить відносно легко, і негативні моменти у них йдуть протягом 1-3 тижнів. У інших дещо складніше і довше, близько 2 місяців, після закінчення яких їх тривога знижується.  

Але пам'ятайте, якщо дитина не буде відвідувати ДОП більше 21 дня, доведеться адаптуватися до садка повторно. Тому намагайтеся не робити такий великий перерву у відвідуванні дитячого саду 

За інформацією Сімейний клуб " Сім"я від А до Я " м. Чернівці

Додано Ласточка86 Дата 19.02.2019 о 01:12 Переглядів 2352 Коментарів 4

Коментарі: 0

Додайте свій коментар

Тільки зареєстровані користувачі можуть додавати коментарі
[ Реєстрація | Вхід ]