Наші дітки

Сайт-форум для щасливих батьків

Міні-чат
Щоб додати необхідна авторизація

Нові повідомлення [ Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Культура та релігія » Наші звичаї і традиції » Святий Миколай (як Він приходить до Вас та Ваших діток?)
Святий Миколай
mamtaДата: Субота, 23.11.2013, 11:46 | Повідомлення # 1
Куратор
Група: Куратори
Репутація:
« 1907 »
Місто: Львів
Статус: Офлайн
Усі нагороди: 8
У мене в дитинстві улюбленим святом завжди був прихід Святого Миколая. І не саме тому, що Він приносив подарунки. Завжди заворожувало те, як Він це робив.

Так от, була у нас така традиція: 
День народження моєї хресної мами 18 грудня. З року в рік ми святкували його саме в цей день. Збиралися гості і, окрім подарунку іменинниці, завжди приносили Миколайки одні одним (якісь приємні дрібнички). Для кожного гостя наперед готувався іменний кульочок куди і збиралися подаруночки. 
Тоді хтось з гостей перевдягався в Миколая (або ж грав роль посланця), всі по черзі (не залежно від віку) розказували віршики, співали, танцювали і т.п. та отримували свої презенти.
Це одні з найтепліших спогадів дитинства smile
Тепер хочу відродити таку традицію серед своїх найближчих друзів. Щоб і у моїх дітей були такі теплі спогади.

А як Миколай (або ж в когось Дід Мороз) приходив до Вас? І як Він приходить до Ваших діток?

Marmelada_ZefirovaДата: Субота, 23.11.2013, 12:24 | Повідомлення # 2
Куратор
Репутація:
« 4131 »
Місто: Луцьк
Усі нагороди: 14
Ц1кава традиц1я, а до мене Миколайко щось не регулярно приходив...тому постою послухаю, що тут д1вчата писатимуть 1 соб1 якусь традиц1ю ,,потяну,,)))

LilianaДата: Субота, 23.11.2013, 12:57 | Повідомлення # 3
Куратор
Репутація:
« 2908 »
Усі нагороди: 7
Ох, до мене в дитинстві завжди приходив Миколай!
І в мене була така фішка, за пару днів до, я переривала всі шафи, так шукала за подарунком)) Деколи Миколай не дуже файно ховав))
Для мене це свято найтепліше в році, асоціюється з іграшками, шоколадними зайцями і обов"язково мандаринками))

НюськаДата: Субота, 23.11.2013, 13:41 | Повідомлення # 4
Живе тут
Група: Admin
Репутація:
« 21626 »
Усі нагороди: 12
А я памятаю, що Миколаю писала листа і віддавала мамі, бо вона коли йшла на роботу, то "заносила на пошту"...вечером перед 19-им числом я з братом гарно мила своє зимове взуття і ставила на підвіконня (там, звідки я родом Миколай кладе подарунки на вікно, а не під подушку!!!)...іноді я хитрувала і розставляла всі свої чоботи по всіх вікнах у квартирі, щоб побільше подарунків було))))

SamocvetikДата: Субота, 23.11.2013, 14:28 | Повідомлення # 5
Фанат
Група: Друзі
Репутація:
« 9521 »
Усі нагороди: 13
Ух, як гарно до вас приходив Миколайко!
До мене рідко в дитинстві заходив і завжди я знала що це тато... Коли його не було в дома, був в командировці, то до мене того року не приходив Миколай(((. Мама не розподіляла таких поглядів, на жаль((( З часом тата не стало і до мене так і не приходив більше Миколайко(((
А от своїм діткам я зроблю яскраві, незабутні свята, щоб коли вони виростуть, змогли згадати тепло цих чудових свят!!!!!

Повідомлення відредагував Samocvetik - Субота, 23.11.2013, 14:28

НюськаДата: Субота, 23.11.2013, 14:37 | Повідомлення # 6
Живе тут
Репутація:
« 21626 »
Samocvetik, шкода, що так склалося твоє дитинство..але ти права - для своїх діток ти маєш це виправити!!))

а я ще згадала, що я з братиком (на 3 роки молодший) і сусідка-ровесниця з своїм братиком (на 2 роки молодшим) готували сценку для Миколая - віршики чи пісеньку якусь новорічну чи танець...і перед нашими батьками "виступали"))...я чомусь завжди була сценаристом і писала сценарії до наших виступів...так мені ше подобалось - роздавати ролі))))

mamtaДата: Субота, 23.11.2013, 15:11 | Повідомлення # 7
Куратор
Репутація:
« 1907 »
Усі нагороди: 8
Нюська, в тобі прихований талант режисера ))

Повідомлення відредагував mamta - Субота, 23.11.2013, 15:11

InnaДата: Субота, 23.11.2013, 15:17 | Повідомлення # 8
Куратор розділу "Рукоділля"
Репутація:
« 4616 »
Усі нагороди: 15
я своїй дитині на Миколая вишила різдвяного носка і кладу туди цукерки і мандаринки, а подарунок приносить Дід Мороз-це іграшка вже. Вишила лише Владі поки, на наступний рік буде і для Арсена.

DegiДата: Субота, 23.11.2013, 15:37 | Повідомлення # 9
Знайомий
Репутація:
« 1202 »
Місто: Станіславів
Усі нагороди: 6
Inna, дуже гарний носочок!
Нюська, цікава традиція, розкажи детальніше, чому взуття треба класти на вікно. Ти звідки родом?

НюськаДата: Субота, 23.11.2013, 16:28 | Повідомлення # 10
Живе тут
Репутація:
« 21626 »
mamta, ггг...так-так...в мені живе режисер)))
Degi, я родом з Закарпаття....чому саме подарунок ставлять на вікно - наскільки памятаю з розповідей тата й мами - Миколай не заходить до кожного в хату, а заглядає у вікна чи дітки вже сплять..і якщо так, то на вікні подарунки і залишає)))) а чому саме у дитяче взуття - ну тут напевно тренується хороша звичка у дитини - чистити своє взуття, дбати, щоб воно було доглянуте і вимите, бо інакше будеш без подаруночка, адже Миколай провірить все))))

Marmelada_ZefirovaДата: Субота, 23.11.2013, 21:06 | Повідомлення # 11
Куратор
Репутація:
« 4131 »
Нюська, мен1 сподобалась твоя традиц1я!
Почекаю ще, може ще виставляють ось нове закинуть!
Inna, хочу схему вишивки носка 1 викр1йку)))

КузічкаДата: Субота, 23.11.2013, 22:05 | Повідомлення # 12
Активіст
Репутація:
« 3843 »
В нас. нічо такого не було.завжди швидше лягали спати бо Миколайко має прийти.правда старалися бути чемні і юудучи чуть старша 8-10років то шукала теж по шафах))
а потім брат сказав,що то мама кладе бо він спеціально не спав)))завжди цюця,мандарини,солодка вода і якись подаруночок))

Что за фраза:"Берегите мами дочек - у меня растет сыночек"?!....ДА У МЕНЯ ТАКАЯ ДОЧКА - БЕРЕГИТЕ ВЫ СЫНОЧКА!!!

Marmelada_ZefirovaДата: Субота, 23.11.2013, 22:17 | Повідомлення # 13
Куратор
Репутація:
« 4131 »
Нюська, мен1 сподобалась твоя традиц1я!
Почекаю ще, може ще виставляють ось нове закинуть!

InnaДата: Субота, 23.11.2013, 23:39 | Повідомлення # 14
Куратор розділу "Рукоділля"
Репутація:
« 4616 »
Цитата Marmelada_Zefirova ()

тут багато схем носківзшивала так: приклала до цупкої тканини виворотом, зшила машинкою по контуру, обметала, там де згини зробила надрізи щоб як вивернути то були плавні згини. ще між тканинами дала ободок. тканина  має бути цупкою.

Ласточка86Дата: Неділя, 24.11.2013, 00:50 | Повідомлення # 15
Куратор
Репутація:
« 6193 »
Місто: м.Чернівці
Усі нагороди: 13
А мені пригадується такий спогад з дитинства:  я так хотіла щоб до мене прийшов Святий Миколай що мені приснився сон як він з потолка спускається на золотій мотузці і все так сяє. А вранці я під подушкою знайшла великого шоколадного Діда Мороза, ще й зараз його смак пам"ятаю, а пройшло вже десь 18-20 років. І причепилася до мами з татом що то вони поставили подарунок, влаштувала так сказать перевірку, вони звичайно відмазались, а я їм кажу да не ви бо я бачила Святого Миколая як він мені ставив подарунок але придурилась що сплю щоб не налякати його!

Форум » Культура та релігія » Наші звичаї і традиції » Святий Миколай (як Він приходить до Вас та Ваших діток?)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: